O samobójstwach optymistycznie, czyli audycja z 21 stycznia 2016

Posłuchaj tej audycji.

Link: audycja z 21 stycznia 2016

Po raz pierwszy w eterze Sylwia i Piotr!
To dzięki ich szczerym słowom o własnych, najtrudniejszych chwilach audycja ta stała się tak wyjątkowa. Udział w niej Wojciecha był też jakże ważny i nieprzypadkowy.
Poniżej link do bloga Sylwii
pomocsobie.simplesite.com
Sylwia pisze „Już ponad rok jak zmagam się z czymś depresjo-podobnym. Są dni, kiedy padam na pysk i wydaje mi się, że nie mam siły zrobić kroku dalej. Bywa, że samotność wydaje się być problemem nie do pokonania. Zdarza się, ze zwykłe, codzienne czynności stają się ogromnym wyzwaniem. Czasami myśli „S” przypominają straszne smoki, które wychodzą z jaskiń i atakują umysł. Sukcesem bywa zwykłe wstanie z łóżka, chociaż wydaje się to być normalnością.

Tak. Biorę leki. Tak. Chodzę na terapię. Jednak mam wrażenie, że ludzie nie rozumieją depresji. Mam wrażenie, ze to jest temat tabu. Nie chcę z tego robić jakiejś „szopki”. Nie chcę się skarżyć. Chcę pokazać swoje codzienne zmagania. Chcę pokazać to, co mnie boli. Chcę pokazać z czym sobie nie radzę. Chcę przekazać informacje o tym, co się dzieje.

To co tu piszę (i będę pisała) jest moje. Moje, znaczy SUBIEKTYWNE. Wiem. Ktoś może myśleć inaczej. Ja myślę w ten sposób w jaki tu piszę. Nie znaczy to, ze to jest lepsze czy gorsze. To jest po prostu inne od tego, co możesz myśleć. A inne, nie znaczy lepsze lub gorsze. Inne, po prostu znaczy inne; odrębne; nie takie samo.

Ze swojej strony życzę przyjemnej lektury i umiejętności wyrażania swojej opinii w sposób konstruktywny, to znaczy tak, aby nikogo nie obrażać i szanować czyjąś odmienność, jakkolwiek ona by się nie wyrażała.”

Wejdźcie tu, koniecznie. Zróbcie to dla siebie…cropped-SprawniWnet_logo.jpg

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *